17-18.05.2024

Dni SGGW. Piknik naukowy w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza mieszkańców stolicy, sąsiednich województw oraz kandydatów na studia na niezwykłe święto społeczności akademickiej. Dni SGGW, które odbędą się w dniach 17 i 18 maja, obiecują być wyjątkowym połączeniem edukacji, rozrywki i nauki.

Mnóstwo atrakcji dla każdego

Podczas dwudniowego festiwalu uczelnia zamieni się w miejsce pełne życia, gdzie odwiedzający będą mogli uczestniczyć w różnorodnych pokazach, warsztatach i wydarzeniach. Na terenie kampusu przy ul. Nowoursynowskiej 166 znajdą się stoiska wydziałów, instytutów, studenckich kół naukowych oraz innych jednostek uczelni.

SGGW oferuje bogaty program atrakcji, w tym:

  • Pokazy wyszkolenia koni i psów policyjnych.
  • Pokazy lotów ptaków drapieżnych.
  • Mini zoo oraz wystawa akwarystyczna.
  • Pokazy kulinarne z poradami dla miłośników gotowania.
  • Pokaz arborystyczny i spacer dendrologiczny.
  • Gry, zabawy oraz konkursy dla dzieci.
  • Miasteczko sportowe z poradami ogrodniczymi.
  • Kiermasz krzewów i kwiatów ozdobnych.

Kulturalne serce uczelni

Nie zabraknie także muzycznych i tanecznych występów, które odbędą się na scenie przed Pałacem Ursynowskim, siedzibą władz uczelni. Wystąpią między innymi Orkiestra Reprezentacyjna SGGW, Orkiestra Politechniki Łódzkiej, Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” SGGW, Sqer Dance, Chór SGGW, Zespół Sygnalistów Myśliwskich AKTEON oraz Teatr Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Współpraca międzynarodowa

Dni SGGW odbywają się pod patronatem sojuszu UNIgreen, który łączy osiem europejskich uczelni przyrodniczych. To doskonała okazja, aby zaprezentować osiągnięcia naukowe, które są wynikiem międzynarodowej współpracy.

Informacje praktyczne

Dni SGGW zapraszają wszystkich chętnych 17 i 18 maja w godzinach 10:00-16:00. Szczegółowy program wydarzenia oraz lokalizacja poszczególnych atrakcji dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia: https://www.sggw.edu.pl/dni-sggw/.


data ostatniej modyfikacji: 2024-05-14 15:50:19
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności