19-23.02.2024

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu zaprasza na dni otwarte

Dni Otwarte w Uniwersytecie Merito

Do zwiedzenia kampusu ze studentami, poznania ciekawych laboratoriów oraz udziału w 52 wykładach, warsztatach i grach symulacyjnych zaprasza Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-23 lutego i kierowane jest do uczniów szkół średnich, na których czekają też atrakcje i konkursy z nagrodami.

Dni otwarte to okazja dla uczniów starszych klas szkół średnich, aby rozeznać się w ofercie uczelni, zobaczyć kampus, porozmawiać ze studentami a przede wszystkim wziąć udział w ciekawych zajęciach.

Podczas dni otwartych, które odbędą się 19-23 lutego na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, młodzież będzie mogła poznać aż 23 wykładowców, którzy poprowadzą 52 wykłady, warsztaty i gry symulacyjne - łącznie blisko 50 godzin zajęć. Tematyka jest szeroka, bo uczelnia ma w ofercie 13 kierunków studiów licencjackich, w tym 3 kierunki inżynierskie oraz jednolite studia magisterskie z prawa i z psychologii. Przykładowe tematy zajęć, na które mogą się zapisywać uczniowie, to:

  • Bitwa na pomidory, wieże z ludzi... czyli dlaczego hiszpańskie fiesty nas fascynują

  • Negocjacje i mediacje w biznesie

  • Gabinet anatomii - 5G w podejściu technicznym vs marketingowym - czy operatorzy mówią nam prawdę?

  • Neuromarketing - świadomość nieświadomości

  • Manipulacja językiem czy manipulacja ludźmi za pomocą języka?

  • Tea and Tiara Tales: A Journey to Royal Shenanigan

  • Tajemnice logo. Wyróżnij się za pomocą identyfikacji wizualnej

  • Gra „Legalpolis” z wiedzy o prawie karnym, cywilnym, rodzinnym i administracyjnym

  • Moje supermoce – jakie mam? Jak je wykorzystać?

  • Jak wygląda praca sklepu internetowego od środka?


Atrakcje dla uczniów

Na uczestników czekają nie tylko wykłady i warsztaty, zaprezentują się również koła naukowe i Samorząd Studencki, który jest gospodarzem wydarzenia. Przy stoiskach wystawienniczych będzie można wygrać upominki, a na zajęciach wykładowcy będą nagradzać najaktywniejszych uczniów.

- Studia to nie tylko wykłady, ale też dużo kreatywnych zajęć, case studies, gier symulacyjnych, nauki w specjalistycznych laboratoriach na nowoczesnym sprzęcie i oprogramowaniu. Studia to również okazja do rozwijania swoich umiejętności, dzięki zaangażowaniu w przeróżne uczelniane inicjatywy. Chcemy to pokazać kandydatom, opowiedzieć o nas i tym, jak dużo się u nas dzieje. Dlatego będziemy oprowadzać po kampusie, odpowiadać na pytania, zaprezentujemy koła naukowe. No i zapraszamy do zabawy, przygotowaliśmy konkursy, w jednym z nich można wygrać aparat Instax. Chcemy, żeby uczniowie dobrze i ciekawie spędzili u nas czas - mówi Gabriela Lubas, studentka II roku studiów magisterskich na kierunku zarządzanie, wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu.

Przewodnikami po uczelni również będą studenci, którzy oprowadzą uczniów i opowiedzą o najciekawszych miejscach budynku G – najnowszego budynku uczelni i jednego z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych w regionie. Na trasie zwiedzania jest m.in.: laboratorium wirtualnej rzeczywistości, laboratorium RFID, laboratorium chemii, biochemii i mikrobiologii, Centrum Lean Management oraz sale tłumaczeń symultanicznych i sale zrównoważonego rozwoju.

Szczegółowy program dni otwartych oraz informacja o zapisach zamieszczone są na stronie uczelni: merito.pl/wroclaw.


ostatnia zmiana: 2024-02-07
Komentarze
 
Polityka Prywatności