2023-02-17

Dzień otwarty w SANS - 17 lutego

Wydział Ekonomii i Finansów Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych organizuje 17 lutego dzień otwarty.

Obowiązują zapisy tutaj.

PROGRAM WARSZTATÓW – DZIEŃ DRUGI

17.02.2023 r., piątek

DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU EKONOMII I FINANSÓW
Kierunki: Ekonomia | Finanse i rachunkowość | Business and Languages

  • powitanie, oferta edukacyjna i warunki rekrutacji na studia (15 minut)

Jakie są warunki rekrutacji na Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki w SANS? Co musi zawierać portfolio kandydata? Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Jakie trzeba zdawać przedmioty na maturze, by dostać się na studia projektowe? Na te i na inne nurtujące Cię pytania odpowie rekruterka SANS w trakcie krótkiej prezentacji, tuż przed warsztatami.

Prowadząca: Aleksandra Machaj – Kierowniczka Biura Promocji i Rekrutacji SANS, od 6 lat czynnie rekrutuje studentów i organizuje rozmowy kwalifikacyjne na studia architektoniczne. Pomocna i służąca radą, bezstresowo przeprowadzi Cię przez każdy etap rekrutacji Sopockiej.

Godzina: 10.00 – 10.15
Sala: 017/018 (aula, I piętro)

NASTĘPNIE BLOKI TEMATYCZNE, W ROTACJI

  • Najkrótsza droga do stanowiska Dyrektora Finansowego (45 minut)

Wejdź w świat finansów – dowiedz się jakie umiejętności, wiedza i doświadczenie są wymagane na drodze kariery finansowej w celu objęcia stanowiska dyrektora finansowego, uwzględniając proces studiów, kwalifikacji tytułu biegłego rewidenta i tytułu ACCA. Na zajęciach poznasz przykłady praktyczne z pracy zawodowej w dużym koncernie oraz w trakcie kariery biegłego rewidenta.

Prowadzący: mgr Piotr Witek

Mgr Piotr Witek – księgowy z ponad 25-letnią stażem zawodowym. Swoją pracę zawodową rozpoczął w firmie Lodmor, gdzie miał okazje wdrażać zintegrowany system zarządzania. Następnie pracował 8 lat jako współzałożyciel i Dyrektor Finansowy REWIT sp. z o.o. W tym czasie uczył się księgowości, a następnie nadzorował prace biura rachunkowego. Uzyskał tytuł biegłego rewidenta i rozpoczął praktykę audytorską. Od 2002 roku związany z Hutchinson Poland, gdzie przez 11 lat pracował jako Dyrektor Finansowy i Sekretarz Zarządu. W tym czasie nadzorował prace działu finansowo-księgowego w 5-ciu zakładach Spółki. Uczestniczył w licznych projektach prowadzonych przez grupę, w tym wdrożenia SAP FICO, czy utworzenia centrum usług wspólnych w Polsce, którym także zarządzał. Po 11 latach powrócił do REWIT sp. z o.o. na stanowisko Prezesa. Nadzoruje pracę całej firmy, uczestniczy w kluczowych projektach, takich jak: audyty firm giełdowych, czy banków, prowadzenie ksiąg dużych firm, czy doradztwo biznesowe dla naszych kluczowych klientów. W ciągu ostatni 8 lat firma zwiększyła ponad 5 krotnie swoje przychody, została członkiem międzynarodowej sieci Moore Global, połączyła się z Morison Finansista. Obecnie znajduje się w czołówce największych firm z branży w Polsce.

Godzina: 10.00 – 11.00 (I grupa); 11.15 – 12.15 (II grupa)
Sala: 017/018 – aula, I piętro (I grupa) oraz 112 (II grupa)

  • Ekonomia Społeczna, czyli pieniądze to nie wszystko (45 minut)

Zapisz się na zajęcia i poznaj ekonomię od „ludzkiej strony”! Świat pędzi, konsumpcjonizm nas pochłania, a młodsze pokolenia walczą o ekologię i empatię. Jak te wartości wprowadzić na grunt zawodowy? Na zajęciach pokażemy Ci, że ekonomia to nie tylko tabelki, ale przede wszystkim wrażliwość na drugiego człowieka.

Ekonomia społeczna to taka sfera, w której ekonomiczna działalność służy budowaniu lepszego świata, a nie jedynie zyskom finansowym. Przykład? Zatrudnianie i reintegracja osób, które znajdują się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej lub są zagrożone wykluczeniem społecznym (niepełnosprawni, bezrobotni oraz seniorzy). Dr Błaszkowski uchwyci ekonomię, również w wymiarze postaw proaktywnych i obywatelskich. #Sopocka jest uczelnią społecznie zaangażowaną. Co to znaczy? Chcemy budować świat dla wszystkich – nie tylko najbogatszych, najpiękniejszych, najzdrowszych i uprzywilejowanych. Dołącz do nas!

Prowadzący: dr Wojciech Błaszkowski

Dr Wojciech Błaszkowski – absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uzyskał tytuł doktora w dyscyplinie ekonomia i finanse, a także Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe, poza obszarem akademickim, zdobywał pracując m.in. jako audytor, doradca ekonomiczny oraz dyrektor niepublicznych szkół międzynarodowych. Posiada również praktykę w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Od 2006 roku związany z samorządem lokalnym, w ramach którego pełnił funkcje: wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdańska, przewodniczącego Komisji Edukacji, wiceprzewodniczącego Gdańskiej Rady Oświatowej oraz członka Komisji Strategii i Budżetu.

Godzina: 10.00 – 11.00 (I grupa); 11.15 – 12.15 (II grupa)
Sala: 112 (I grupa) oraz 017/018 – aula, I piętro (II grupa)

  • Może właśnie w Tobie kryje się Ekonomia? (45 minut)

Czy wiesz, gdzie lub w jakich sytuacjach przydadzą Ci się podstawy ekonomii? Odpowiedź jest prosta: wszędzie! Poznaj podstawy, które pomogą Ci twardo stąpać po Ziemi, w wielu dziedzinach – zarówno prywatnej (np. budując własną markę osobistą), jak i zawodowej. Nie ma znaczenia czy aranżujesz projekty domów, czy ustalasz budżet dla zespołu – w obu przypadkach musisz mieć pewien trzon, który pomoże Ci się odnaleźć. Warsztat wzmocni Twoje kompetencje i podpowie Ci, jak mnożyć zarobki, dzięki potencjałowi, który w Tobie drzemie. Bądź Ekonomistą tam gdzie chcesz, bez ograniczeń! Co więcej? Z naszą Wykładowczynią zdefiniujesz swój cel zawodowy, a także poznasz mocne i słabe strony.

Prowadzący: mgr Małgorzata Dorodzińska


Godzina: 10.00 – 11.00 (I grupa); 11.15 – 12.15 (II grupa)
Sala: 011

  • Praca na starcie – korporacja czy mała firma? (45 minut)

Po studiach (lub nawet w ich trakcie) staniesz przed wyzwaniem pierwszego zatrudnienia w branży. Przekonaj się, jaką ścieżkę warto obrać, by była w zgodzie z Twoimi wartościami. Może chcesz rozwijać skrzydła w wielokulturowej firmie międzynarodowej? A może wolisz pracę w rodzinnej, lokalnej firmie, ale z perspektywami na globalny eksport produktów? Sprawdź jakie biznesowe możliwości przed Tobą stoją i mądrze obierz swój cel zawodowy!

Prowadzący: prof. SANS, dr Tomasz Kalinowski

Prof. SANS, dr Tomasz Kalinowski – absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku handel zagraniczny. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał w 1993 r. za pracę „Joint ventures w Polsce na przykładzie spółek z udziałem kapitału niemieckiego”. Od 2016 r. profesor Kijowskiego Uniwersytetu Międzynarodowego. Dyplomata ekonomiczny (łącznie 12 lat), ostatnio jako radca-minister, kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady RP w Berlinie. Doświadczenie w nadzorze właścicielskim, m. in. jako członek rady nadzorczej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wieloletnie doświadczenie jako wykładowca w programach Master of Business Administration. W latach 2005-2009 kierownik Obszaru Badawczego IA (UE, Niemcy) w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku. Członek Zespołu Doradców Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Senatu RP. Doświadczenie zawodowe czyni go specjalistą w zakresie międzynarodowych stosunków gospodarczych, bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce, rozwoju regionalnego oraz problemów komunikacji i negocjacji w biznesie międzynarodowym.

Godzina: 10.00 – 11.00 (I grupa); 11.15 – 12.15 (II grupa)
Sala: aula, parter

  • Jaki wpływ ma sztuczna inteligencja na cyfrową transformację biznesu? (45 minut)

W dynamicznie rozwijającym się świecie pełnym technologii, biznes musi być na bieżąco z cyfryzacją. Szybko, skutecznie, ekonomicznie i bezpiecznie – to najważniejsze założenia wykorzystywania sztucznej inteligencji (AI) dla sprostania wyzwaniom współczesnego biznesu. Chcesz wiedzieć więcej? Wpadnij na wykład w #SANS!

Prowadzący: prof. SANS, dr Honorata Balicka

Prof. SANS, dr Honorata Balicka – absolwentka studiów doktoranckich na UG, wcześniej ukończyła studia licencjackie i magisterskie z wyróżnieniem na kierunku Zarządzanie i Marketing Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Uczestniczyła w kilkunastu międzynarodowych i krajowych projektach badawczych realizowanych przez zespoły naukowców ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Grecji i Polski. Jest ekspertem Komisji Europejskiej ds. badań w zakresie ekonomii i finansów. Autorka i współautorka ponad 40 recenzowanych publikacji naukowych w renomowanych periodykach. Jej zainteresowania naukowe obejmują gospodarkę opartą na wiedzy, sztuczną inteligencję, w tym Big Data i deep learning, a także ekonomiczno-zarządcze aspekty smart city.

Godzina: 10.00 – 11.00 (I grupa); 11.15 – 12.15 (II grupa)
Sala: 111

  • Czy księgowi to nudziarze i co musisz wiedzieć, zanim skończysz 26 lat? (45 minut)

Stereotyp Księgowych? Korpulentna Pani w średnim wieku i starszy wąsaty facet w kraciastej koszuli, z długopisem w kieszonce. W wyobrażeniach siedzą zawaleni stosem papierów i mrówczo wykonują arcynużącą robotę w ciemnym pokoju, a gdy wejdziesz z prostym tematem rzucają Ci dziwne spojrzenie spod okularów tak grubych, jak denka od słoików. Jak wygląda rzeczywistość? Zupełnie inaczej! O tym opowie Ci nasza praktyk, w trakcie 45-minutowego spotkania.

Prowadząca: dr Joanna Głowacka

dr Joanna Głowacka – Właścicielka sopockiego Biura Rachunkowego PROFIT i Dyrektor Zarządzająca; specjalizującego się w obsłudze polskich i zagranicznych spółek prawa handlowego. Od 1997 roku posiada licencję Ministra Finansów. W 2017 roku zdobyła certyfikat „Marka z Klasą”, a wiele lat działalności biznesowej zostało docenione przez Marszałka Województwa Pomorskiego i Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego nagrodą „Kobieta Sukcesu”, podsumowującą zawodowy sukces i markę na rynku. W 2018 roku biuro Profit zostało wyróżnione w kategorii ORŁY RACHUNKOWOŚCI i zdobyło 3 miejsce w Sopocie, gdzie brane są pod uwagę wyłącznie opinie klientów. W 2019 roku zdobyła tytuł w kategorii Kobieta Roku 2019 – Polski Orzeł Biznesu za osiągnięcia i zasługi w rozwoju przedsiębiorstwa, wykazującego się dużą dbałością o swoich pracowników. W 2017 roku była prezesem LADY BUSINESS CLUB na Polskę Północ – jest to ogólnopolski klub zrzeszający przedsiębiorcze kobiety. Obecnie jest prezesem Grupa Wizja – organizacji działającej na całym świecie, zrzeszającej przedsiębiorców różnych branż w celu współpracy. Należy również do Rotary Club Gdańsk Centrum.

Godzina: 10.00 – 11.00 (I grupa); 11.15 – 12.15 (II grupa)
Sala: 103


data ostatniej modyfikacji: 2023-02-02 14:50:39
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności