2023-02-15

Dzień otwarty w SANS

Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych organizuje 15 lutego dzień otwarty.

Obowiązują zapisy tutaj.

PROGRAM WARSZTATÓW – DZIEŃ PIERWSZY

15.02.2023 r., środa

DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU ARCHITEKTURY, INŻYNIERII I SZTUKI
Kierunki: Architektura | Architektura wnętrz | Architektura krajobrazu |
Zarządzanie i inżynieria produkcji

  • powitanie, oferta edukacyjna i warunki rekrutacji na studia (15 minut)

Jakie są warunki rekrutacji na Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki w SANS? Co musi zawierać portfolio kandydata? Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Jakie trzeba zdawać przedmioty na maturze, by dostać się na studia projektowe? Na te i na inne nurtujące Cię pytania odpowie rekruterka SANS w trakcie krótkiej prezentacji, tuż przed warsztatami.

Prowadząca: mgr Aleksandra Machaj

Mgr Aleksandra Machaj – Kierowniczka Biura Promocji i Rekrutacji SANS, od 6 lat czynnie rekrutuje studentów i organizuje rozmowy kwalifikacyjne na studia architektoniczne. Pomocna i służąca radą, bezstresowo przeprowadzi Cię przez każdy etap rekrutacji Sopockiej.

Godzina: 10.00 – 10.15
Sala: 017/018 (aula, I piętro)

  • Symulatory w architekturze, czyli Universal Design na własnej skórze (3 godziny)

Zobacz z jakimi trudnościami architektonicznymi borykają się osoby z niepełnosprawnościami, a także seniorzy, rodzice i dzieci. Za pomocą najnowszej technologii na własnej skórze doświadczysz, jak wygląda realizowanie ich potrzeb. Dzięki wirtualnej rzeczywistości, symulatorowi VR i specjalnie umocowanemu wózkowi inwalidzkiemu poznasz zupełnie inny wymiar życia, np. poczujesz siłę zjazdu z fikcyjnego krawężnika. Nasi wykładowcy zapoznają Cię z tematem universal design – poznasz więc zasady projektowania uniwersalnego, aby jako Architekt XXI wieku móc projektować sprawiedliwie dla wszystkich.

Prowadzący: prof. SANS, dr inż. arch. Bartosz Felski, mgr inż. arch. Filip Chojnacki

Prof. SANS, dr inż. arch. Bartosz Felski – absolwent Politechniki Gdańskiej. Tytuł doktora uzyskał w 2007 roku za pracę „Kształtowanie architektury terenów sąsiadujących ze śródlądowymi korytarzami wodnymi w aspekcie zrównoważonego rozwoju”. Laureat wyróżnienia za innowacyjną pracę badawczą na międzynarodowej konferencji Sustainable Building 2005 w Tokio. Współlaureat nagrody Modernizacja roku 2013 za projekt przebudowy kina Polonia w Sopocie. Współautor Kaszubskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjne – Centralnego Ośrodka Szkoleniowego Polskiego Związku Płetwonurkowania, wyróżnionego przez Ministra Infrastruktury w kategorii „Budowa roku 2010”. Współautor pierwszego w Polsce pilotażowego zeroenergetycznego przedszkola w Sierakowicach, nagrodzonego w 2018 roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nagrodą główną. Autor artykułów i współautor monografii naukowych m.in. „Małe dworce kolejowe w warunkach restrukturyzacji transportu” dla „Dworzec kolejowy w strukturze miasta”.

Mgr inż. arch. Filip Chojnacki – absolwent SANS oraz Akademii Sztuk pięknych. W 2018 roku jego magisterska praca dyplomowa, prezentowana był na festiwalu Gdynia Design Days oraz na targach Warsaw Home. Doświadczenie zdobywał w takich pracowniach jak Pracownia Architektury Głowacki, Pracownia CGL oraz 1504 architekci. Zawodowo prowadzi pracownię projektowania wnętrz CON studio, realizuje projekty przestrzeni prywatnych, publicznych oraz projektowaniem mebli (projekty dotyczące mebli prezentowane były w takich miejscach jak galeria City Meble, targi Warsaw Home i Plenum).

Godzina: 10.00 – 13.15
Sala: 017/018 (aula, I piętro)

  • Zarządzanie fabryką okiem Logistyka (3 godziny)

Lubisz wprowadzać innowacje, które poprawiają jakość życia ludzi lub ulepszają produkty oraz proces? A wiesz, dlaczego kierunek engineering management podbija Europę? Mimo, że inżynierowie odgrywają kluczową rolę w sukcesie biznesowym, to język inżynierii nie zawsze dobrze przekłada się na świat biznesu. Może to stanowić wyzwanie, ponieważ projekty inżynierskie najczęściej wymagają wsparcia ze strony funkcji biznesowych i kierownictwa firmy, aby mogły wyjść spod deski kreślarskiej. Dziś na stanowisku logistyka trzeba mieć wiele kompetencji, a prowadzenie fabryki nie ogranicza się jedynie do zarządzania przepływem surowców i materiałów czy koordynowania łańcucha dostaw.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w #SANS to nowoczesny i interdyscyplinarny kierunek menedżerski o profilu praktycznym. Celem takich studiów jest wykształcenie inżynierów, którzy będą właściwie kierować i organizować systemy produkcyjne w przedsiębiorstwie, a także umiejętnie gospodarować zasobami firmy od strony managerskiej i ekonomicznej.

Prowadzący: mgr Sebastian Bryczkowski

Mgr Sebastian Bryczkowski – absolwent Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów MBA (GFKM, RSM Erasmus University). Manager z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży produkcyjnej (automotive, elektronika, produkcja przemysłowa). Na przestrzeni ponad dwóch dekad zajmował stanowiska od planisty, analityka, szefa projektów, managera działów do dyrektora fabryki oraz dyrektora kilku fabryk. Zdobywał wiedzę i doświadczenie w międzynarodowych korporacjach. Realizował projekty w dużych organizacjach oraz w mniejszych przedsiębiorstwach, których wzrost powodował konieczność zmiany podejścia do zarządzania i optymalizacji. Kluczowe kompetencje to m.in..: definiowanie i wdrażanie programów usprawnień, zarządzanie w obszarze operations, zarządzanie łańcuchem dostaw, logistyką wewnętrzną, zarządzanie produkcją, wdrożenia i optymalizacja w zakresie ERP, MES, APS, Audyt.

Godzina: 10.00 – 13.15
Sala: aula, parter

  • Forma i kształty – trening z projektowania (3 godziny)

Daj się ponieść swojej wyobraźni i wyjdź poza ramy projektowania, tworząc ubrania… z papieru! Tak samo jak w przypadku projektowania wnętrza, tutaj liczy się nie tylko pomysł, ale też właściwości praktyczne dzieła oraz konstrukcja, żeby nasz strój dało się założyć. To proste ćwiczenie pomoże Ci w wyobraźni przestrzennej i budowaniu struktur.

Prowadząca: prof. SANS, dr Emilia Rolka

Prof. SANS, dr Emilia Rolka – absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Architektura Wnętrz. Dyplom w pracowni profesora Huberta Smużyńskiego (1997). Tytuł doktora sztuk projektowych uzyskała w 2015 roku. Aktywna w zawodzie projektanta od 1998 roku. Autorka realizacji z zakresu architektury wnętrz, form użytkowych i wystawiennictwa, jak również działań w obszarze sztuki. Czynnie uczestniczy w warsztatach dotyczących przestrzeni architektonicznej oraz konferencjach naukowych związanych tematycznie z projektowaniem opartym na nisko przetworzonych materiałach i tradycjach lokalnych. Miłośniczka proekologicznego projektowania i autorka wykładów: Żywa architektura i nie tylko: zastosowanie wierzbowatych, Konopie przemysłowe w designie, Warsztaty budowania z kompozytu konopno-wapiennego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów kaligrafii.

Godzina: 10.00 – 13.15
Sala: 114

  • Redesign przedmiotów – opowiedz swoją historię. Warsztat z rysunku wzorniczego (3 godziny)


Pewnie trzymając w ręku przedmiot codziennego użytku, nie raz przeszło Ci przez myśl, że można byłoby go zaprojektować lepiej. Na warsztatach z rysunku wzorniczego możesz zredesignować młotek, kubek, lupę, czy kawiarkę. To okazja do twórczego myślenia i opowiedzenia swojej historii o wybranym przez Ciebie przedmiocie – przedstawiając go na swój sposób: bardziej oryginalny, funkcjonalny, ergonomiczny. Może zawód Product Designera jest właśnie dla Ciebie? Sprawdź się!

Prowadzący: prof. dr hab. Halina Kościukiewicz

Prof. dr hab. Halina Kościukiewicz – absolwentka PWSSP w Gdańsku. Tytuł doktora uzyskała w 1987 roku za pracę „Krzesło współczesne – czynniki kształtujące jego funkcję i formę”. W 2014 roku otrzymała tytuł profesora sztuk plastycznych. Realizowała m.in. projekt mebli hotelowych dla firmy ARMET Bis Sp. z o.o. i kolekcję mebli z rattanu dla firmy M.P.S. Industrie Gdańsk. Zasiadała w składzie jury Międzynarodowego Konkursu „Design for Sitting” Central Academy of Fine Art w 2016 roku w Pekinie oraz konkursu na „Siedzisko dla galerii Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego”. Jako członek Sądu Konkursowego, co rocznie bierze udział w „Złotym Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Współorganizatorka międzynarodowych warsztatów, m.in. „Intercultural Challenge” (Pekin/Gdańsk), „Rethinking of local indentity”, czy „Reinterpretation of one chair” w Mainz. W 2017 roku otrzymała medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Godzina: 10.00 – 13.15
Sala: 025

  • Jak zacząć swój architektoniczny biznes? – Twoja droga do własnej pracowni projektowej (3 godziny)

Studia to czas pochłaniania wiedzy teoretycznej i zdobywania tej praktycznej, ale co potem? Jak pójść na swoje, aby Twoja inwestycja w studiowanie zaczęła się zwracać? Serwujemy Ci szybki kurs przygotowawczy z zakładania swojego architektonicznego biznesu.

Prowadząca: inż. arch. kraj. Monika Kilian

Inż. arch. kraj. Monika Kilian – architekt krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zieleni, certyfikowany specjalista terenów zieleni, właścicielka pracowni „Natura Zieleni”, wykładowczyni SANS na kierunku Architektura krajobrazu. Prowadzi zajęcia m.in. z projektowania ogrodów.

Godzina: 10.00 – 13.15
Sala: 113


data ostatniej modyfikacji: 2023-02-02 14:48:15
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności