2022-03-21 09:00

Drzwi Otwarte UMCS – przyjdź, zobacz, studiuj

Jak co roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera się dla uczniów szkół średnich i zaprasza na Drzwi Otwarte. Startujemy już 21 marca 2022 r., a wydarzenie przyjmie formę hybrydową – w dniu rozpoczęcia zapraszamy do udziału w spotkaniach stacjonarnych na poszczególnych wydziałach i w jednostkach ogólnouczelnianych oraz na wydarzenia w formie online, które przez cały tydzień odbędą się w przestrzeni wirtualnej.

Tegoroczne Drzwi Otwarte rozpoczną się o godzinie 9:00 w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS(przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie). Program wydarzenia obejmuje między innymi spotkania z pracownikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Przedstawiciele OKE przedstawią moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego, a także podadzą praktyczne wskazówki, które ułatwią pisanie egzaminu dojrzałości.

Podczas Drzwi Otwartych uczniowie zapoznają się również ze sportowymi propozycjami naszej uczelni – w Centrum Kultury Fizycznej odbędą się rozgrywki Integracyjnego Turnieju o Puchar Rektora UMCS. Największa akcja promocyjna Uniwersytetu nie może obyć się także bez finału konkursu językowego „Faces of America” – w tym roku organizatorzy zapewniają wiele atrakcji.

W ramach wydarzenia zaplanowane są wycieczki po kampusie w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim. Z kolei nowością podczas Drzwi Otwartych będzie gra miejska „Poznaj UMCS”, która zostanie rozegrana na terenie miasteczka akademickiego – gwarantujemy wartościowe nagrody!

Stacjonarna forma naszej inicjatywy przewiduje również inspirujące warsztaty edukacyjne prowadzone przez studentów zagranicznych, rozmowy z doradcami zawodowymi i psychologami czy też przedstawicielami Biura Spraw Studenckich oraz programu Santander Universidades, zachęcającymi do udziału w programowych stażach i stypendiach.

Zapraszamy także do udziału w webinariach i warsztatach, które przez cały tydzień odbywać się będą w przestrzeni wirtualnejW formule zdalnej Drzwi Otwarte 2022 trwają przez kilka dni. 21 marca dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy na profilu UMCS na platformie Facebook spotkanie z gościem specjalnym – drem Dawidem Myśliwcem, twórcą kanału „Naukowy Bełkot”Podczas spotkania online opowie on o najdziwniejszych sposobach na leczenie ludzi. 

Od 22 do 25 marca 2022 roku planujemy kolejne spotkania z doradcami zawodowymi oraz psychologami, a także bogatą ofertę warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez studentów zagranicznych w formie online w aplikacji MS Teams.

Podczas Drzwi Otwartych przybliżymy ofertę edukacyjną największej lubelskiej Uczelni oraz zapoznamy młodzież z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia. Będzie to świetna okazja do tego, aby uczniowie zapoznali się z pełną ofertą kształcenia, praktycznym wymiarem studiów i możliwościami wszechstronnego rozwoju studentów naszego Uniwersytetu.

Szczegółowe informacje oraz program główny wydarzenia znajdują się na stronie Drzwi Otwartych.  Na poszczególne atrakcje w ramach Drzwi Otwartych UMCS obowiązują zapisy – formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie wydarzenia.
Gorąco zapraszamy w nasze progi wszystkich uczniów, wychowawców i nauczycieli. 

Dołączcie do wydarzenia, aby być na bieżąco!

data ostatniej modyfikacji: 2022-03-04 13:43:22
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności