3-7.02.2020

Dni otwarte w najczęściej wybieranej uczelni niepublicznej na Dolnym Śląsku

Pięć dni wykładów, warsztatów i gier symulacyjnych, a wśród nich m.in. zajęcia z walizką kryminalistyczną, wykład byłego dowódcy Jednostki Wojskowej GROM, warsztaty design thinking, doświadczanie wirtualnej rzeczywistości, symulacja rozprawy sądowej i wiele innych atrakcji. WSB we Wrocławiu zaprasza maturzystów na otwarte zajęcia w terminie 3-7 lutego 2020 r.

Według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną na Dolnym Śląsku. Tegoroczni maturzyści będą mogli osobiście poznać uczelnię i prowadzone na niej kierunki studiów podczas tygodnia otwartych zajęć w dniach 3-7 lutego 2020 r.

Uczelnia zaprasza na wykłady, warsztaty, ćwiczenia i gry prezentujące kierunki studiów: bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo, prawo w biznesie, zarządzanie, informatyka, inżynieria zarządzania, filologia, logistyka, turystyka i rekreacja oraz finanse i rachunkowość.

Czego nie przegapić

Wykład pt. „Bezpieczeństwo wewnętrzne – oGROMne wyzwanie” poprowadzi płk Piotr Gąstał, były dowódca Jednostki Wojskowej GROM. Uczniowie będą mogli dowiedzieć się również, co można znaleźć w walizce detektywa i poznać warsztat pracy kryminalistycznej a także odbyć zajęcia na wirtualnej strzelnicy. Pasjonatów turystyki mogą zainteresować zajęcia na temat najdziwniejszych i najpiękniejszych hoteli świata oraz sekretów pracy w branży turystycznej.

Niecodzienne spojrzenie na zarządzanie zapewnią zajęcia z psychologii zarządzania, design thinking, zastosowania technologii VR (virtual reality – wirtualnej rzeczywistości) w zarządzaniu a także próba odpowiedzi na pytanie postawione w wykładzie pt. „Jeśli roboty będą zarządzać wszystkim, to kto będzie zarządzał robotami?”.

Fani technologii odnajdą się w programie Make IT Simpe, czyli dnia poświęconego studiom informatycznym. Poruszona będzie tematyka m.in. zarobków w branży IT, nauki języków programowania, 5G, VR, AR (augmented reality - rozszerzonej rzeczywistości), zarządzania projektami IT oraz bezpieczeństwa sieci informatycznych. Gośćmi specjalnymi będą Marcin Sikorski specjalista z zakresu Internetu rzeczy, który wygłosi wykład pt. „Jak być bogatym testując reaktory atomowe” oraz Krystian Gontarek, nastoletni twórca startupów, który poprowadzi dzień otwarty oraz wygłosi wykład pt. „Zawód programisty oczami maturzysty”. Zajęcia będą odbywać się w specjalistycznych laboratoriach IT, a uczestnicy będą mogli sprawdzić zdobywaną wiedzę i wziąć udział w konkursie z nagrodami. Partnerami dnia z informatyką są firmy: Nokia, 3M, Giant Lazer, Atos, GlobalLogic, Cortland, Sap NextGen.

Zainteresowanych studiami prawniczymi na Dzień Prawnika zaprasza Koło Naukowe Prawa. Studenci przygotowali symulację rozprawy sądowej pt. „Dlaczego niewinni przyznają się do przestępstwa? - 9 kroków Reida” oraz rozgrywki gry „Legalpolis”, która przybliża znajomość prawa karnego, cywilnego, rodzinnego i administracyjnego. Prowadzone przez wykładowców kierunku prawo i prawo w biznesie warsztaty przedstawią ciekawostki oraz praktyczne zastosowania prawa m.in. podczas zajęć z opiniowania sądowo-medycznego w sprawach karnych i cywilnych oraz rozwiązywania sporów z zastosowaniem postępowania mediacyjnego.

To jednak nie wszystko. Program dni otwartych jest bogaty i obejmuje kilkadziesiąt propozycji zajęć dla młodzieży z dolnośląskich szkół średnich.

- Dni otwarte to okazja do odwiedzenia uczelni i rozeznania się w proponowanych przez nią kierunkach studiów. Dzięki temu można zdobyć informacje, które ułatwią podjęcie decyzji o wyborze przyszłego kierunku studiów, uczelni a nawet formy studiów – stacjonarnej lub niestacjonarnej. Podczas dni otwartych zachęcamy też do zadawania pytań wykładowcom i rozmów ze studentami działającymi w kołach naukowych. Chętnie opowiedzą o studiach ze swojej perspektywy, coś podpowiedzą, doradzą - mówi Katarzyna Saranek, rzecznik prasowy WSB we Wrocławiu.

Zapisy na zajęcia ruszyły i potrwają do wyczerpania miejsc. Uczniowie mogą być zgłaszani całymi klasami przez nauczycieli lub dokonywać zgłoszeń indywidualnych. Szczegółowy program wydarzenia oraz forma zapisów przedstawione są na stronie www.wsb.pl/wroclaw/aktualnosci


opublikowano: 2020-01-21
Komentarze
Polityka Prywatności