2019-04-11

Czwartek dla dziewczyn w PŁ

Jak stworzyć inteligentne lustro, które poda informacje o płci, wieku, emocjach? Jak zapobiegać kradzieży danych z sieci? Jak być zieloną i zrównoważoną inżynierką? To przykładowe tematy warsztatów organizowanych w PŁ w czwartek 11 kwietnia w czasie wydarzenia Dziewczyny na politechniki.

Poza warsztatami uczestniczki będą mogły zdobyć w Studenckim Radiu ŻAK PŁ podstawowe umiejętności dziennikarskie, techniczne i promocyjne, zwiedzić z przewodnikiem Zatokę Sportu PŁ oraz skorzystać ze uwag doradcy zawodowego, który pomoże w podjęciu świadomej decyzji o wyborze kierunków studiów.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest spotkanie władz uczelni, absolwentek, studentek, wykładowczyń z uczennicami ze szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i regionu, zaplanowane na godz. 12.00 w Sali widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a). Tu zetkną się ze sobą technologie, sport i sztuka – czyli pasje, które można realizować w PŁ. Do studiów technicznych zachęcać będą przedstawicielki firm współpracujące z PŁ: Ericssona - jednej z największych w branży IT oraz Corninga - światowego lidera kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Ola Bednarek, kobieta roku w plebiscycie World Open Water Swimming Association 2018, opowie jak można łączyć studia w PŁ z uprawianiem sportu. Atrakcją spotkania będzie pokaz tańca nowoczesnego.

Program


data ostatniej modyfikacji: 2019-04-08 12:28:44
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni

nowe_media_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
 
Polityka Prywatności