2018-03-21

Dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ

Logo UŚ

Uniwersytet Śląski zaprasza na dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii, który odbędzie się 21 marca w siedzibie wydziału przy ul. Grażyńskiego 53 w Katowicach.

W programie tegorocznego spotkania zaplanowano 5 wykładów, 20 warsztatów dla uczniów, zajęcia w laboratorium psychologicznym oraz 3 certyfikowane szkolenia dla nauczycieli.

Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie mechanizmy kierują nami w dokonywaniu życiowych wyborów i jak można nad nimi pracować, co przeszkadza w uczeniu, jak zachowuje się człowiek w skrajnych warunkach, a także co o nas mówi nasz profil społecznościowy i jak ważne jest świadome korzystanie z sieci. Podczas warsztatów uczniowie będą mogli przekonać się, że muzykoterapia może być efektywną formą samorozwoju, a świat bajek, opowieści i metafor może pomóc w odkrywaniu własnych predyspozycji, mocnych stron i kreatywności. Nie zabraknie również tematów związanych ze światem kryminologii, kryminalistyki i resocjalizacji.

Dla nauczycieli przygotowano szkolenia z zakresu wykorzystania narzędzi cyfrowych w edukacji, na temat stresu i koncepcji Self-Reg (samoregulacji) w odniesieniu do dzieci, młodzieży i pracy nauczyciela, a także roli muzyki w edukacji wczesnoszkolnej.

Wydarzenie będzie nie tylko okazją do zapoznania się z ofertą edukacją Uniwersytetu Śląskiego, ale również udziału w grze terenowej pozwalającej uczniom poznać życie studenckie oraz zakamarki Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Program spotkań

Zapisy trwają do 9 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: goo.gl/forms/O4Ou1ucV2UcyyER83.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-09 13:29:22
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studenci UNS na strzelnicy
miniatura

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220.gif
 
Polityka Prywatności