2017-09-16

Dzień otwarty w Akademii Leona Koźmińskiego – biznes chiński

Azja coraz częściej staje się jedną z kluczowych biznesowych destynacji wielu polskich firm. Jak rozmawiać z partnerami z Chin? Czy dobrze rozumiemy ich kulturę? Co powinniśmy wiedzieć, aby podczas spotkania wypaść dobrze i nie zrazić do siebie potencjalnego partnera w interesach? 16 września 2017 roku odbędzie się dzień otwarty dla kandydatów na studia podyplomowe „Biznes chiński – jak działać skutecznie w czasach jedwabnego szlaku” w Akademii Leona Koźmińskiego.

Kierunek "Biznes chiński - jak działać skutecznie w czasach jedwabnego szlaku" to praktyczny poradnik działalności na rynku chińskim i odpowiedź na pytania, w jaki sposób z powodzeniem współpracować z partnerem z tego regionu. Studia podyplomowe składają się z sześciu modułów: gospodarka i finanse, geopolityka, współpraca instytucjonalna z partnerem chińskim, chińska kultura biznesowa, praktyka biznesu z Chinami oraz zajęcia uzupełniające (w tym prawo i język chiński).

- Celem studiów podyplomowych jest przygotowanie słuchaczy do skutecznej współpracy z partnerem chińskim w dowolnym miejscu na świecie. To 180 godzin kompleksowej i komplementarnej wiedzy dotyczącej rynku chińskiego. Studenci będą mieli okazję spotkać się podczas zajęć z mistrzami w swoich dziedzinach - mówi Monika Żochowska, doradca edukacyjny w Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród wykładowców znajdują się m.in. byli członkowie rządu, przedstawiciele świata nauki i praktycy, którzy z powodzeniem realizują projekty w Chinach. Głównym prowadzącym jest Radosław Pyffel, socjolog, od lipca 2016 roku wicedyrektor w Azjatyckim Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB), a także autor kilku książek dotyczących Chin i Azji. Studiował na chińskich uczelniach wyższych i włada językiem chińskim (dialekt mandaryński).

Podczas dnia otwartego odbędą się dwie debaty. Pierwsza - "Jak skutecznie prowadzić biznes w Chinach i z Chińczykami", podczas której przedstawione zostaną najlepsze praktyki biznesowe do komunikacji z azjatyckimi partnerami. Druga - "Chiny, inicjatywa pasa i szlaku - nowy globalny ład i jego konsekwencje dla Polski i Europy Środkowej". Moderatorem spotkania będzie Radosław Pyffel, wiedzą zaś podzielą się: Bartosz Ziółek, posiadający ponad 12-letnie doświadczenie w zakresie rozwijania start-upów na nowych rynkach, Paweł Falicki, animator przedsięwzięć gospodarczych oraz importer i eksporter towarów w regionach azjatyckich, Radosław Atlas, związany z Azją prywatnie, dr Jacek Bartosiak, doktor nauk społecznych (obronił doktorat PAN na temat sytuacji geostrategicznej Stanów Zjednoczonych i Chin na Zachodnim Pacyfiku i w Eurazji w kontekście amerykańskiej koncepcji wojny powietrzno-morskiej) oraz dr Grzegorz Malinowski, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego, doktor ekonomii.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.kozminski.edu.pl/index.php?id=12348. Liczba miejsc jest ograniczona, udział w warsztatach jest bezpłatny.


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-07 11:32:27
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności