2016-12-12

Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS

Już 12 grudnia br. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz pierwszy zorganizuje Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS.

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych do podjęcia studiów na UMCS oraz pokazanie naszej Uczelni jako miejsca otwartego i kompletnego, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Chodzi o to, aby potencjalni kandydaci na studia mogli dotrzeć do potrzebnych im informacji - jak najkrótszą drogą i bez wychodzenia z domu!

Uczestnictwo w Wirtualnych Drzwiach Otwartych jest bardzo proste: wystarczy kliknąć w link: http://www.umcs.pl/pl/wirtualne-drzwi-otwarte,11711.htm
Start 12 grudnia br. w godzinach: 16.30-18.00. Relacja będzie transmitowana na żywo z Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS.

Podczas WDO każdy uczestnik:
  • otrzyma wskazówki, jak dostać się na upragnione studia oraz dowie się, jak wygląda proces rekrutacji,
  • pozna wiele niezwykłych inicjatyw studenckich oraz wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, które są organizowane na naszym Uniwersytecie,
  • zobaczy, jak można wykorzystywać swoje talenty oraz rozbudzać pasje artystyczne w ramach zajęć prowadzonych na UMCS,
  • dowie się, jak wygląda sport na naszym Uniwersytecie oraz jak można rozwijać swoje sportowe zainteresowania w Klubie Uczelnianym AZS UMCS,
  • będzie uczestniczyć w wykładzie na Wydziale Prawa i Administracji,
  • zetknie się z prawdziwym życiem studenckim, poznając kilka ciekawych osobowości z akademickiego świata oraz spotka się z popularnymi blogerami i youtuberami.
Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i stawia na pozytywne budowanie wizerunku również w mediach społecznościowych, dlatego w ramach wydarzenia - na facebooku, utworzona została grupa "Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS" (https://www.facebook.com/groups/144881749323917/). Organizatorzy zachęcają do dołączenia oraz zadawania za jej pośrednictwem pytań odnośnie rekrutacji i oferty kształcenia.

Rozszerzenie formuły promocji UMCS za pomocą Wirtualnych Drzwi Otwartych nie oznacza rezygnacji Uczelni z bezpośrednich spotkań z maturzystami. Tradycyjne Drzwi Otwarte UMCS 2017 odbędą się w przyszłym roku - 24 marca w ACK UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16, Lublin). Podczas wydarzenia Uczelnia zaproponuje gościom wiele atrakcji, które z pewnością pomogą podjąć decyzję o związaniu swojej przyszłości z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej.

data ostatniej modyfikacji: 2016-12-06 08:15:48
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności