2016-04-07

Dziewczyny na politechniki czyli Dzień otwarty dla dziewczyn w PRz

Politechnika Rzeszowska zaprasza 7 kwietnia uczennice szkół ponadgimnazjalnych od udziału w Dniu otwartym tylko dla dziewczyn, który organizowany jest w ramach akcji Dziewczyny na politechniki.

Dziewczyny na politechniki! to ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" promujące kształcenie młodych kobiet na uczelniach technicznych. W związku z tym organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie uczennice, które myślą o studiowaniu na kierunkach ścisłych do uczestnictwa w tej akcji w PRz.

W programie:

  • godz. 10:30 powitanie uczestniczek akcji
  • godz. 11:00 "PRZeprawa po indeks" - gra akademicka na terenie uczelni
  • godz. 12:00 "Jedna na milion?" Być kobietą w Politechnice Rzeszowskiej wczoraj, dziś i jutro - talk show
  • godz. 13:00 ogłoszenie zwycięzców ww. gry oraz wręczenie nagród
  • godz. 13.15 "Dziewczyny z Politechniki" -"ramkowa" sesja zdjęciowa

MIEJSCE: Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne Politechniki Rzeszowskiej, al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów - bud. V, aula V-1 (parter)

O "PRZeprawie po indeks" opowiada Joanna Sienkiewicz z SKNKM Brief: Dziewczyny, które do nas przyjadą podzielą się na drużyny. W punkcie rejestracyjnym otrzymają "indeks" i mapkę obiektów PRz z wyznaczonymi do gry miejscami na miasteczku akademickim.Pod opieką studentki-opiekunki bedą musiały do nich trafić i tam wykonać zaplanowane zadanie. Każda z drużyn posiada również swojego "opiekuna" czyli studentkę, która je oprowadza po kampusie i prowadzi do miejsc gdzie mają wykonać zadanie. Ta drużyna, która najszybciej wykona wszystkie zadania i przyniesie "indeks" pełen "wpisów"wygra naszą "PRZeprawę o indeks."

W Politechnice Rzeszowskiej studiuje ponad 6 tysięcy studentek, Z 6 wydziałów największy deficyt kobiet studiuje na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki (ponad 170), najwięcej - na Wydziale Zarządzania (prawie 2300).

Studentki PRz aktywnie uczestniczą w różnorodnych projektach: technologicznych, informatycznych, motoryzacyjnych, lotniczych, chemicznych i wielu innych. Budują pojazdy, projektują aplikacje mobilne, organizują akcje charytatywne. To wszystko, jak pokazuje praktyka, jest nieocenionym atutem na rynku pracy.

O Politechnice Rzeszowskiej



data ostatniej modyfikacji: 2016-03-18 10:22:18
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności