2016-04-08

PŚ zaprasza na Dzień Otwarty

Dzień Otwarty w Politechnice Śląskiej odbędzie się 8 kwietnia 2016 roku. Początek o godzinie 10:00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B.

Dzień Otwarty Politechnika Śląska odbędzie się w Gliwicach 8 kwietnia. Spotkanie dla tegorocznych maturzystów i uczniów klas młodszych rozpocznie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym przy ul. Konarskiego 18B o godz. 10:00. Zainteresowani poznają zasady rekrutacji i ofertę edukacyjną na najbliższy rok akademicki. Oprócz tego będą mieli możliwość odwiedzenia wybranych wydziałów Politechniki Śląskiej. Zachęcamy do udziału.

Podczas Dnia Otwartego tegoroczni maturzyści i uczniowie klas młodszych będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017. Dowiedzą się m.in. jakie kierunki studiów - technicznych oraz nietechnicznych - proponuje 15 jednostek Politechniki Śląskiej, działających na terenie Gliwic, Katowic, Zabrza i Rybnika. Uczestnicy spotkania poznają ogólne zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów i upewnią się jakie przedmioty zdawać na egzaminie maturalnym, by wziąć udział w procesie rekrutacyjnym na Politechnikę Śląską. Oprócz tego będą mieli okazję odwiedzić wybrane wydziały zlokalizowane na ternie gliwickiego kampusu, porozmawiać ze studentami i wykładowcami, poznać zaplecze laboratoryjne i przekonać się jak na co dzień funkcje jedna z największych uczelni technicznych w Polsce.

Ramowy harmonogram Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej:
  • 10:00 - oficjalne otwarcie i powitanie dnia otwartego Politechniki Śląskiej przez rektora prof. Andrzeja Karbownika (aula A)
  • 10:10 - prezentacja oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2016/2017 (aula A)
  • 10:40 - omówienie procesu rekrutacji na studia (aula A)
  • 11:00 - spotkania z przedstawicielami wydziałów Politechniki Śląskiej na stoiskach informacyjnych (hol na parterze i I piętrze)
  • 12:00 - zwiedzanie wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (I tura)
  • 13:00 - zwiedzanie drugiego wybranego wydziału Politechniki Śląskiej (II tura)
  • 14:00 - zakończenie (program może jeszcze ulec zmianie).
Od osób chcących wziąć udział w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej niewymagana jest wcześniejsza rejestracja. W razie pytań związanych w wydarzeniem organizatorzy proszą o kontakt mailowy na adres: promocja@polsl.pl

Link do strony rekrutacyjnej uczelni:
www.rekrutacja.polsl.pl


Informator dla kandydatów na studia w roku akademickim 2016/2017 znajduje się tutaj: http://rekrutacja.polsl.pl/Documents/Informator_dla_Kandydatow.pdf

O PŚdata ostatniej modyfikacji: 2016-01-19 08:28:56
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
 
Polityka Prywatności