Uniwersytet SWPS zaprasza 17 listopada o godzinie 17:00 na spotkanie dotyczące kierunków iberystyka i italianistyka a o godzinie 18:30 rozpocznie się webinar dotyczący grafiki. Spotkania odbędą się w formie online.
Iberystyka i italianistyka
Wybór studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Warto ją podjąć z rozmysłem i na podstawie rzetelnych informacji. Bezpłatne webinarium może być pomocne dla osób, które zastanawiają się nad studiami na kierunkach Iberystyka albo Italianistyka. W tym roku do oferty studiów zostały dodane Iberystyka z rozszerzonym językiem angielskim oraz Italianistyka z językiem angielskim. Studia dają możliwość zdobycia wiedzy z obszarów kultury, sztuki, literatury i opanowania języka hiszpańskiego lub włoskiego w stopniu bardzo dobrym. Jak wygląda procedura rekrutacji i z jakich programów stypendialnych korzystają nasi studenci? Porozmawiajmy online!
O czym będziemy rozmawiać?
Dowiesz się wszystkiego co jest związane z kierunkami Iberystyka , Italianistyka oraz Iberystyka z rozszerzonym językiem angielskim i Italianistyka z rozszerzonym językiem angielskim, które nasz Uniwersytet oferuje w Warszawie oraz zapoznamy uczestników z procedurą rekrutacyjną na studia wyższe i programami stypendialnymi oferowanymi kandydatom i studentom.
Współcześnie rola projektanta graficznego to nie tylko kolorowanie rzeczywistości, ale przede wszystkim sprawne opowiadanie o niej – aby ludzie wiedzieli, jak z niej korzystać. Jeśli nie jesteś pewien, czy te studia są dla Ciebie, weź udział w webinarze dotyczącym kierunku #grafika. Dowiesz się, z czym wiąże się praca grafika/projektanta, posłuchasz o tym, jak studiuje się na Grafice i na czym polega jej wyjątkowa kultura organizacji i atmosfera.
O kierunku
Grafika często i niesłusznie kojarzona jest ze studiami artystycznymi, co niejednokrotnie powstrzymuje przed jej studiowaniem – nagminnie słyszymy dość stereotypowe uzasadnienia: nie potrafię rysować, nie mam talentu plastycznego, w szkole średniej nie chodziłem na plastykę. A przecież projektowanie graficzne w użytkowych zastosowaniach niewiele ma wspólnego ze sztuką. Na studiach graficznych poszukujemy odpowiedzi na pytania, w jaki sposób dotrzeć do odbiorcy z komunikatem, jak uwrażliwić go na problemy tzw. współczesności, jak pracować nad animacją i moderacją zmiany społecznej. Interesuje nas przede wszystkim ten aspekt projektowania graficznego, który pozwala rozwiązywać problemy i dostarczać rozwiązania proste w użyciu.