2018-07-07

Drzwi Otwarte w Uniwersytecie SWPS w Warszawie

Uniwersytet SWPS w Warszawie organizuje 7 lipca Drzwi Otwarte. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie uczelni przy ul. Chodakowskiej 19/31.

Program Drzwi Otwartych
  • 11.00 - prezentacja uczelni (aula S305)
  • 11.45 - spotkania z przedstawicielami kierunków (aula S306)
  • 12.45 - SWPS Tour
  • 13.00 - warsztaty "Umiejętności akademickie" dla kandydatów na studia w Uniwersytecie SWPS (sala S309)
  • 13.00 - warsztaty z metod wizualnych dla kandydatów na kierunek Sociology (sala S310)
  • 13.00 - warsztaty dla kandydatów na kierunek School of Ideas (sala N015)

Stoiska

Stypendia i wyjazdy zagraniczne

Na stoiskach informacyjnych można będzie zdobyć szczegółowe informacje nt. procedury rekrutacyjnej, dowiedzieć się, o jakie stypendia mogą ubiegać się studenci naszej uczelni (naukowe, socjalne, dla osób niepełnopsrawnych, artystyczne, sportowe), a także poznać programy wsparcia rozwoju kariery studentów realizowane przez Biuro Karier.

W ramach programu Erasmus+ nasi studenci wyjeżdżają do szkół w całej Europie. Uniwersytet SWPS podpisał ponad 100 umów z zagranicznymi uczelniami, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Holandii, a także Grecji i Chorwacji. W ramach dodatkowych umów studenci mogą wyjechać również do Korei oraz Chin. Na wszelkie pytania związane z możliwością wyjazdów zagranicznych odpowie pracownik Biura Współpracy Międzynarodowej.

Stoiska informacyjne

  • Biuro Współpracy Międzynarodowej (program Erasmus+, wymiana międzynarodowa)
  • Biuro Karier (programy wsparcia rozwoju kariery studentów)
  • Biuro Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych (stypendia i programy wsparcia osób niepełnosprawnych)
  • Dział Rekrutacji
    Programy stypendialne dla studentów i kandydatów
  • Studia doktoranckie
  • Studia podyplomowe
  • Chór Uniwersytetu SWPS

Z pasji do nauki

Uczestnicy Drzwi Otwartych będą mogli porozmawiać z prawdziwymi pasjonatami nauki. Członkowie Koła Naukowego Studiów Azjatyckich zachęcą do wzięcia czynnego udziału w chińskiej grze planszowej. Na stoisku Naukowego Koła Zaburzeń Nastroju wyświetlana będzie multimedialna prezentacja zawierająca podstawowe fakty dotyczące zaburzeń afektywnych. Na stoisku Koła Naukowego Badań Okulograficznych dowiecie się, do czego służy eye-tracker, zaś na stoisku Koła Neuronauki będzie można przyjrzeć się mózgowi w 3D i obejrzeć relację z organizowanego przez członków koła Dnia Mózgu.

W ramach ciekawostki uczestnicy Drzwi Otwartych zapoznają się z instalacją "Miłość", która odwołuje się do teorii bliskich związków i pokazuje, że za pomocą technologii możemy wyrazić abstrakcyjne pojęcia, nawet tak trudne do opisania jak miłość. A wielbicieli prawdziwych wynalazków zapraszamy do wypróbowania urządzenia haptycznego, za pomocą którego dotykamy obiektów 3D znajdujących się w przestrzeni wirtualnej; możemy poczuć ich fakturę, miękkość/twardość, kształt, tak jakbyśmy dotykali tych przedmiotów naprawdę

Stoiska naukowe

  • Koło Naukowe Badań Okulograficznych
  • Koło Naukowe Psycholog w Biznesie
  • Koło Naukowe Studiów Azjatyckich
  • Koło Neuronauki
  • Koło Zaburzeń Nastroju

Warsztaty

Warsztaty "Umiejętności akademickie"

Zajęcia są zbiorem praktycznych porad, ćwiczeń i aktywności przydatnych dla przyszłych studentów Uniwersytetu SWPS. Skupimy się na autoprezentacji, radzeniu sobie ze stresem i technikach pamięciowych, czyli umiejętnościach niezbędnych podczas każdej sesji egzaminacyjnej. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również, jak efektywnie współpracować z administracją i bezboleśnie załatwić wszystkie uczelniane formalności (harmonogram roku akademickiego, układanie planu zajęć, podania i odwołania, dziekanaty i inne ważne biura).

Socjologia miejsca: warsztaty z metod wizualnych

Studia miejskie to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin w naukach społecznych. Socjologowie przyglądają się kluczowym procesom, które często dzieją się "na naszych oczach" w przestrzeni miejskiej. W trakcie warsztatów omówimy wybrane socjologiczne teorie przestrzeni i podsykutujemy o roli miejsca w życiu różnych grup społecznych. Zastanawiając się też nad konsekwencjami transformacji przestrzeni miejskiej oraz zjawisk takich jak rewitalizacja czy gentryfikacja. Będziemy pracować metodami socjologii wizualnej, a przedmiotem naszych praktycznych dociekań badawczych będzie Uniwersytet SWPS.


data ostatniej modyfikacji: 2018-06-14 10:48:34
Komentarze

Aktualizacje proszę przesyłać na 


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytania



W ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
 
Polityka Prywatności