2015-09-21

Drzwi Otwarte Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK

Wykłady, warsztaty, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego - to główne atrakcje Dnia Otwartego na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Impreza odbędzie się 30 września. Zainteresowani udziałem w imprezie proszeni są o potwierdzenie przybycia do 21 września.

W ramach Dnia Otwartego zaprezentowana zostanie tematyka badawcza katedr i zakładów oraz innych jednostek WBiOŚ. W programie znajdą się m.in. wykłady poświęcone roślinom mięsożernym i ich strategiom życiowym, mikoryzie, czyli symbiotycznej interakcji roślin i mikroorganizmów czy możliwościom i ograniczeniom entomologii sądowej.

Na uczestników wydarzenia będzie czekać również wiele atrakcji w wydziałowych laboratoriach: w Zakładzie Biochemii będzie można zobaczyć, jak szybko enzymy reagują na stresowanie komórek, Zakład Immunologii przedstawi biologiczne podłoże określania grup krwi, umożliwi również obserwację krwi pod mikroskopem, w Katedrze Fizjologii Roślin i Biotechnologii uczniowie będą mogli samodzielnie wykonać i poddać analizie mikroskopowej preparaty z roślin leczniczych, w Zakładzie Genetyki odbędą się warsztaty, podczas których będzie można poznać sposób uzyskiwania materiału genetycznego w warunkach domowych, a Zakład Fizjologii Zwierząt zaprezentuje, w jaki sposób badane są zachowania zwierząt.

To tylko część propozycji - dla gości przygotowano kilkanaście warsztatów.

Dodatkowo uczestnicy Dnia Otwartego będą mieli szansę obejrzeć zbiory Muzeum Przyrodniczego oraz kolekcje roślin w wydziałowej szklarni. Początek imprezy o godz. 10:00.

Ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy u dr Magdaleny Nocny pod adresem nocny@umk.pl. Zainteresowani udziałem w imprezie proszeni są o potwierdzenie przybycia do 21 września.

Program wydarzenia.

Więcej szczegółów.

O UMK


data ostatniej modyfikacji: 2015-09-17 08:14:12
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
SWPS_220_uni.jpg
WSIiZ_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 01
miniatura
miniatura

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220.gif
 
Polityka Prywatności